Ryba na háčku
Odběr novinek [Newsletter]

Wobler Bonito Sandacz 5cm floating barva C16 NEW

Pěticentimetrový wobler štíhlého tvaru velmi zajímavě tvarovaný s agresivním chodem určený především pro lov říčních okounů a pstruhů.

Více informací

5648

Dostupnost: Ihned k dodání

15 Produkty jsou na skladě

Wobler Bonito Sandacz 5cm.

Pěticentimetrový wobler štíhlého tvaru velmi zajímavě tvarovaný s agresivním chodem určený především pro lov říčních okounů a pstruhů.

  • délka 5cm
  • hmotnost 4,5g
  • ponor 1,5m
  • provedení plovoucí

 

Charakteristika:

Nástraha pracuje v hloubce do 1,5m, na delším vlasci až 2m.

Na stojaté vodě s ním chytáme na hloubce do 1,5m se zaměřením na štiky a okouny.

Na adresu tohoto wobleru se dá cítit, že se na něj dá lovit vše co žije a je ochotno žrát, či v případě zimního pstruha nebo štiky zničit agresora.

Nástraha je charakteristická tím, že pracuje velmi agresivně a nepravidelně odskakuje na boky, což způsobuje, že vyprovokuje dravce k útoku.

V zimě jím lze lovit pstruhy mořské, kdy je lovíme na barvy  01,17,18 přičemž na začátku sezöny je barva 17 bezkonkurenční, nástraha velmi dobře pracuje v proudu, což má velký význam při zimním lovu pstruhů.

Jak se otepluje, začíná lépe fungovat potápivý tažený s proudem, tedhy funguje barevná škála 05,06,03,18,14,15,37,38. Na pstruhy je možné tohoto woblera s úspěchem používat celou sezónu. Pstruhová říčka pro tento wobler by měla mít hloubku nejméně 1m.

V teplém období na něj berou štiky, okouni a v lépě velmi dobře tloušti, jeseni a dokonce i parmy.
Barva na parmu zásadně nemá žádný význam, pouze je třeba nástrahu tahat velmi pomalu s častým dotykem štěrkového dna a přidržením na místě.

Jesen a tloušť milují přírodní barvy a volné vedení. Jeseni často udeří ve chvíli přidržení nástrahy na místě.
Woblery jsou velmi úspěšné na okouny a štiky na menších řekách s líným proudem, nástraha pracuje dokonale s proudem i proti proudu. Barvy v zásadě nabírají na významu na podzim, zejména přírodní vzory, naopak  jiskřivé vzory jsou skvělé na jaře.

Na řekách s tmavou vodou jsou bezkonkurenční barvy  Na velkých řekách se s woblerem dobře loví na náplavkách, přelivech před hlavním proudem. Bere v zásadě vše, co je dravé.

Podle Marka Szymańskiego Bonito Sandacz je vedle Dorado Classic základním pstruhovým woblerem.
Více informací v čísle časopisu Wędkarskiego Świata 3/2010 str. 22: Wędkarz uporządkowany - pstrągi.

Na řece Moravě mi wobler v barvě  rudého okouna a plotice velmi dobře atakovali okouni (LJ).

  • Hmotnost 4,5g
  • Délka 5cm
  • Provedení plovoucí