Ryba na háčku
Odběr novinek [Newsletter]

O woblerech Bonito

Woblery Krap 9 jerk na tablu

 

Woblery Bonito jsou woblery od polského výrobce Jacka Wargockio, který se profesionální výrobou woblerů zabývá od roku 2002 a v současné době vyrábí desítky tisíc woblerů ročně. Značka BONITO si díky své kvalitě a především schopnosti chytat ryby našla své zákazníky v Polsku a je vyvážena do Francie, Rakouska, Maďarska a Bulharska a od roku 2014 i do České republiky.

Každá návnada je individuálně testována v říčních vodách. To zajišťuje jejich zamýšlené charakteristické opakující se stejné pohyby. Nástrahy pracují agresivně. Nástraha pracuje dobře při lovu na říčních přelivech, v proudu i při trollingu, nevybočuje ani v nejsilnějších proudech ani nemá tendenci se převracet a vyjíždět k hladině. Originální úhlový tvar lopatky zajišťuje přirozený chod a snadné odrážení nástrahy od překážek bez rizika uváznutí. Lopatky jsou vyrobeny z polykarbonátu a jsou odolné proti lomu. Jako výsledek dlouholetých zkušeností se Jackovi podařilo docílit velmi efektního chování nástrahy, kdy po několika obrátkách kličkou navijáku wobler dokáže krásně nahodit boky a vydávat tak odlesky boků do vody, tak jak to dělá bílá ryba, což výrazně zvyšuje účinnost nástrahy.

Woblery Bonito Krap 7 a Ploc 7

Tělíčka jsou vyrobena z polyuretanové pěny vhodných proporcí a hustoty. Tím je zajištěno, že wobler má odpovídající tvrdost a odolnost, takže i po případném poškození velkým dravcem zůstává kompaktní, neabsorbuje vodu a nemění své vlastnosti. Nástrahy jsme zkoušeli při lovu štik a jejich poškození v porovnání s jinými woblery bylo zejména díky kvalitnímu laku minimální. Kostřičky woblerrů jsou vyrobeny z drátu z nerezavějící oceli, takže zaručují spolehlivost a stabilitu konstrukce a možnost individuálně si upravit chod například vyhnutím očka. Woblery jsou vyzbrojeny zesílenými kroužky a trojháčky VMC.

Povrchová úprava je dnes výhradně prováděna použitím realistických fólií, které ve světě rybářských nástrah svojí věrností nemají obdoby.

woblery bonito Krapik na tablu

V nabídce nyní máme  nabídce více než dvě desítky modelů, přičemž páteří sortimentu jsou malé woblery do 4cm délky určené pstruhům, okounům a jelcům následované sumcovými woblery, které mají na kontě ryby s délkou přesahující 2,5 metru.

Od roku 2014 jsme výhradním distributorem woblerů BONITO pro Českou republiku. Našim klientům nabízíme woblery balené buď individuálně po kusech v krabičkách nebo v sériích na tablu. Na přání lze na tablu kombinovat woblery jednoho typu buď jednobarevně, v barevné škále nebo více typů na jednom table.

Woblery se ukázaly být velmi účinné na české dravce.

pstruh duhový ulovený na wobler bonito okoun

 

duhák na bonito okoun

štika ulovená na bonito ploc 7cm

Okoun ulovený na wobler bonito kleń